October 29, 2018

De Halloween...

...dăm frâu liber imaginației și ne costumăm în ce ne dorim! Dar ce faci când nu îți place să te costumezi? Îți faci un machiaj mai îndrăzneț, niște mustăți de pisicuță și un botic negru și gata? Neah, pe mine nu mă încântă. Eu prefer o manichiură. Nu că nu m-aș pricepe la machiaj, dar de felul meu sunt mai timidă și nu îmi place să ies în evidență. My alter ego s-ar machia, costuma, și-ar pune perucă și lentile de contact roșii și s-ar ascunde după stălpii de pe stradă...făcând BAU! la fiecare trecător! Jeez....ce răd în clipa asta!!!

Bun, să îți arăt manichiura mea - propunerea mea pentru Haloween.



Un mov mat închis - care nu a rămas mat pentru că am dat cu top coat lucios deasupra - peste care am ștampilat diverse chestii spooky. Un felinar cu flacără roșie, un păianjen cu trupul roșu care atârnă de o pânză frumos construită, un chip cu ochii bântuiți și o fantomă - și ea ușor înfricoșătoare.


Despre manichiuri prea puține se pot spune, dar sper că ți-am dat măcar o idee pentru manichiura pe care o vei purta de Halloween.

Eu aproape mereu am unghiile făcute, de puține ori s-a întâmplat să fie naked. Prefer să fiu nemachiată și cu unghiile ojate, decât opusul. 😃

Acum o să îți las o listă de bloguri, canale de YouTube sau conturi de social media, unde o să vezi și alte propuneri de machiaje sau DIY-uri.

  1. Talpos Romina - https://www.youtube.com/user/greenlitlleeyes https://www.instagram.com/rominat/
  2. Apetrei Camelia - http://www.apetreicamelia.ro
  3. Madalina Oros - https://www.instagram.com/madalina_oros/
  4. Cristina Pocol - https://www.instagram.com/cristina.alexandra.p
  5. Georgiana Sabina - https://frumuseteavorbeste.com
  6. Vyo Vyoleta - https://www.instagram.com/vyo_b/
  7. Cristina Elena Alexandroaia - https://www.instagram.com/cristina.elena99/
  8. Madalina Radu - http://www.instagram.com/madalinaaradu
  9. Oprea Cami - https://www.instagram.com/opreacami/?hl=en
  10. Ioana Chirita - https://ioana.blog si postare pe ig https://instagram.com/ioana.raw/
  11. Silaghi Denisa - https://www.youtube.com/channel/UCCA2XQ4kde4_zbBTYjP6P1w https://www.instagram.com/silaghidenisa/?hl=ro
  12. Andra Katerina - https://www.instagram.com/andrakatblog/ si http://andrakat.com
  13. Oana Alexandru - https://www.instagram.com/oanaalexandru_beautyblog/
  14. Camelia Mocanu - https://www.instagram.com/m.camii96/?hl=ro
  15. Simona Codila - https://ideenundinspiration.blogspot.com si https://www.instagram.com/simonadoris/?hl=de
  16. Gerlinde Iuhasz - https://lindemona.ro/ si https://www.instagram.com/lindemona/
  17. Iulia-Diana Beldean - https://iuliabeldean.blogspot.ro
  18. Daiana Slavuteanu https://daiana.eu/ si https://www.instagram.com/daianaslavuteanu/
  19. Enache Mihaela Ionela - https://www.instagram.com/myaoana/
  20. Pop Madalina - https://www.instagram.com/madalina_videoblog/?hl=ro
  21. Adelina Matei - https://edade.wordpress.com, https://www.instagram.com/edadde/
  22. Irina Mihaela Claudia- https://momentuldefrumusete.wordpress.com
  23. Anna Pesclevei - https://www.youtube.com/channel/UCVzkyl-Ge6wLYUGSpNSV4dw
  24. Raluca Andreea - https://ralublogs.wordpress.com/ https://www.instagram.com/ralucaandreea96/